Na pozvání katedry rusistiky a lingvodidaktiky a Společnosti Dostojevského ve dnech 7. – 14. října 2016 navštívil Prahu významný ruský literární vědec Ivan Andrejevič Jesaulov, profesor Literárního institutu   A. M. Gorkého v Moskvě, autor mnoha vědeckých statí a devíti monografií (např. Постсоветские мифологии – структуры повседневности, Русская классика: новое понимание, Пасхальность русской словесности).

Na počátku zimního semestru akademického roku 2016/2017 dne 10. října přednášel studentům 2.ročníku bakalářského studijního programu o Dostojevském. 11. října vystoupil ve Slovanské knihovně na téma Расщепление Карнавала: юродство и шутовство как два полюса смеховой культуры в России. Obě akce proběhly ve velmi přátelské atmosféře a byly provázeny bohatou diskusí.

fotostud-doc