Přijímání cizinců na bezplatné studium v Ruské federaci

Ruské středisko vědy a kultury v Praze informuje o výběrovém řízení na uchazeče o studium v Ruské federaci.

Jedná se o studium v Ruské federaci, které se hradí z prostředků Ruské federace, tj. pro uchazeče z řad cizinců a krajanů zdarma. Během studia (mimo Letní školu a druhé vysokoškolské vzdělání) se vyplácí stipendium ve výši, kterou dostávají ruští studenti (cca 1400 rublů měsíčně; záleží na regionu, VŠ a prospěchu). Ubytování se poskytuje na studentské koleji, cena viz na www stránkách příslušné VŠ. Během studia/stáže uchazeč má status ruského studenta, na kterého se vztahují všechny studentské slevy (městská doprava, studentská jídelna, knihovna atd.), všechna práva a povinnosti.

Jedná se o následující formy studia:

• Střední profesionální (odborné)
  • Bakalářské
  • Magisterské
  • Navazující magisterské
  • Druhé vysokoškolské vzdělání (doplňkové profesionální vzdělání)
  • Doktorandské
  • Krátkodobé studijní stáže (měsíc až 10 měsíců)
  • Letní škola ruského jazyka (červenec-srpen) pro studenty a vyučující
  • Vědecké a výzkumné pobyty (měsíc až 10 měsíců)

Pro uchazeče, kteří neumí rusky, se nabízí roční přípravný kurz ruského jazyka a odborných předmětů (zdarma).

Nabídku studijních programů, specializací a vysokých škol najdete na www.russia-edu.ru a také na www.russia.study.

SETKÁNÍ ZÁJEMCŮ O STUDIUM V RUSKU

DEN RUSKÉHO VZDĚLÁNÍ

Zveme všechny zájemce na setkání zájemců o studium či krátkodobé studijní pobyty a letní jazykové kurzy v Ruské federaci v akademickém roce 2019/2020, které se uskuteční ve středu 5. prosince 2018 od 11.00 v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury (Na Zátorce 16, Praha-6, stanice metra Hradčanská, cca 5 min pěšky).

Více informací naleznete v přiložených souborech.

www vyhlaseni naboru ces

www pozvani hromadne setkani 5.12.2018